X-Frame-Options: SAMEORIGIN Małe granty po nowemu | Andrychów

Małe granty po nowemu

10 maja 2016 r. weszło w życie rozporządzenie wprowadzające wzór uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego oraz wzór sprawozdania z realizacji tego zadania, czyli tzw. „małego grantu” przewidzianego w art. 19a Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Przypominamy, że oferty realizacji projektów w trybie tzw. małych grantów składane są z inicjatyw organizacji – a nie w odpowiedzi na ogłoszony przez samorząd konkurs dotacyjny.

Najważniejsze zasady, których trzeba przestrzegać podczas realizacji tych zadań to:

  • realizacja zadań może trwać maksymalnie 90 dni;
  • wysokość dotacji nie może przekroczyć 10 000,00 zł;
  • jedna organizacja nie może otrzymać więcej niż 20 tys. zł na wszystkie zadania w trybie uproszczonym w danym roku kalendarzowym.

14 kwietnia 2016 r. Minister podpisał rozporządzenie, 25 kwietnia 2016 r. zostało ono opublikowane w Dzienniku Ustaw (poz. 570), a 10 maja 2016 r. zaczyna obowiązywać. Tak więc od 10 maja 2016 r. wszystkie oferty na realizację zadań w trybie „małych grantów” muszą być składane na nowym wzorze.
Jedynym załącznikiem składanym do oferty jest potwierdzona za zgodność z oryginałem kopia aktualnego wyciągu z rejestru lub ewidencji – ale dotyczy to tylko tych organizacji, które nie są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Organizacje posiadające wpis do KRS nie mają obowiązku – zgodnie z wzorem – załączać żadnych załączników.
Sprawozdanie jest lustrzanym odbiciem oferty.
Wzór oferty i sprawozdania dodane są w załączniku.

Font Resize

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij