X-Frame-Options: SAMEORIGIN Nadchodzące wydarzenia | Andrychowski Wagabunda: Krzysztof Nowakowski | Andrychów
Wczytuje Wydarzenia

Andrychowski Wagabunda: Krzysztof Nowakowski

„Jazda psim zaprzęgiem to jeden z najlepszych sposobów obcowania z dziką przyrodą. Konkurować z nią może jedynie człowiek poruszający się pieszo, czy na nartach. Czuje on śnieg, lód, skałę, swoimi stopami. Jednak mamy nad nim przewagę, my mamy swoje stopy i cztery łapy każdego z psów, mamy swoją parę oczu i tyle par oczu jeszcze, ile w naszym zaprzęgu biegnie psów, tak samo mamy swój nos i wiele nosów psich. Jesteśmy człowiekiem i psami zarazem. Jednością, stadem, w którym każdy jest niezbędny. To bardzo pierwotne uczucie. Kiedy jeden z psów zobaczy renifera, czy ptaka, zobaczy go całe stado, także my. To właśnie stanowi magię psiego zaprzęgu”.
Krzysztof Nowakowski – sportowiec, maszer, adventurer. Razem z żoną Darią od niemal siedemnastu lat podróżuje przez życie psim zaprzęgiem. Organizuje wyprawy w rejony polarne i startuje w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. W roku 2010 dwa psio-ludzkie zespoły prowadzone przez Darię i Krzysztofa objechały dookoła największe europejskie jezioro. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań z Daleką Północą, o których opowiada książka „23 kilometr”.
Cena biletu: 10 zł.
Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online na www.kultura.andrychow.eu
Font Resize

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij