Sport

Gmina Andrychów ze swoją wspaniałą historią sportu i wciąż rozwijającą się infrastrukturą oraz niebagatelnymi warunkami geograficznymi jest predestynowana to tego, aby stać się regionalnym centrum wszelkich sportów, w szczególności outdoorowych oraz turystyki. Walory Andrychowszczyzny już w latach 20-tych XX wieku zostały docenione i wykorzystywane przez takie kluby jak KS Beskid, Makabi Andrychów czy też Polskie Towarzystwo Tatrzańskie.
Dyscypliny sportu, jakie do tej pory zdominowały teren Andrychowszczyzny, można zaliczyć do tradycyjnego nurtu. Są to przede wszystkim piłka nożna oraz siatkówka. Szczególnie w tej drugiej miasto i kluby go reprezentujące mają duże osiągnięcia. Poza tą grupą sportów bardzo ważne w kontekście położenia Andrychowa są aktywności związane z otaczającymi miasto szczytami Beskidu Małego. Szczególną rolę odgrywają tu narciarstwo, kolarstwo oraz turystyka górska.
Poza rowerami i turystyką Beskid Mały pozwala na uprawianie kilku bardzo interesujących dyscyplin jak narciarstwo biegowe, biegi górskie czy też wspinaczkę skałkową w oparciu o sztuczny obiekt w Andrychowie jak i wychodnie skalne w górach.
Nie można również zapomnieć o wspaniałej ofercie pływackiej pod postacią jednego z najlepszych otwartych basenów w Polsce.

Z listy rozwijanej poniżej wybierz interesujący Cię temat: