X-Frame-Options: SAMEORIGIN V Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki | Andrychów

V Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki

17 września 2017 r. w centrum Andrychowa – odbędzie się już po raz piąty impreza charytatywna pod nazwą Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Jest to impreza wyjątkowa ponieważ uczestniczyć może w niej każdy bez względu na wiek, stan zdrowia czy też sprawność fizyczną. Organizatorzy wyznaczają dwie trasy.
Trasę pieszą można pokonywać w dowolnym tempie, spacerem, biegiem, pojedynczo lub w grupie.
Trasa rowerowa przeznaczona jest dla rowerzystów jak również dla osób poruszających się na deskorolce, rolkach czy hulajnodze.

Nie liczy się czas przebycia tych tras lecz ilość pokonanych okrążeń. Zawodnicy z największą liczbą serc w swojej kategorii wiekowej otrzymują atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

PLAN

11.00
Otwarcie biura zawodów

11.30
Rozgrzewka z Jakub Wenda – Kołcz Kuba

12.00
Wręczenie statuetek dla wybitnych sportowców z Gminy Andrychów
Uroczyste rozpoczęcie Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki.
Pierwsze okrążenie na trasie pieszej – uczestnicy pokonywać je będą w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej Andropol.

12.00 – 16.00
– uczestnicy pokonują trasę wybraną techniką: spacerem, biegiem, na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach
– punkty: animacji, warsztatów dla dzieci, aktywności fizycznych
– zbiórka pieniężna mająca na celu wsparcie Oliwiera z Zagórnika
– koncerty zespołów muzycznych

16.00 -17.00
– zakończenie biegu
– przekazanie nagród dla zwycięzców
– podziękowania

Konto dla wpłat:
73 1240 4197 1111 0010 6485 6853
Fundacja „Promyczek”, ul. Starowiejska 17 A
34-120 Andrychów z dopiskiem „Dla Oliwiera”

 

W czasie biegu na Placu Mickiewicza co roku organizujemy zbiórkę pieniężną. Liczy się każdy grosz ponieważ zebrana kwota będzie przekazana na leczenie ciężko chorego dziecka z Gminy Andrychów. W V edycji pomagamy 6 letniemu Oliwierowi z Zagórnika, u którego zdiagnozowano Ostrą Aplazję Szpiku, która jemu i jego rodzinie przewróciła świat do góry nogami. Najczęstszą i najskuteczniejszą metodą leczenia jest przeszczepienie szpiku. Jednak znalezienie niespokrewnionego dawcy jest bardzo trudne i czasochłonne. Czekając na przeszczep Oliwier musi przebywać w sterylnych warunkach i unikać kontaktu z osobami chorymi. Higiena i czystość są w jego przypadku podstawowym warunkiem powodzenia w walce z chorobą. Dlatego podczas tegorocznego, V Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki chcielibyśmy zebrać pieniądze na dostosowanie pokoju Oliwiera do sterylnych warunków, w których musi przebywać przed i po przeszczepie, na dojazdy do szpitala, leczenie i pomoc terapeutyczną.
W ubiegłym roku łączna liczba uczestników i kibiców wyniosła ponad 1200 osób. Dzięki nim zebraliśmy 15 579,34 zł. Całą kwotę przekazaliśmy 12 letniemu Tomkowi, który 13 lutego 2016 r. uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w skutek czego 80% jego ciała uległo poparzeniu.
Od  2013r. dzięki imprezie charytatywno-rekreacyjnej pn. Bieg po serce Zbója spod Złotej Górki, na cele charytatywne przekazaliśmy łącznie 49 656,40 zł.

W organizację imprezy zaangażowani są co roku wolontariusze (ok. 70 os.) z lokalnych szkół średnich, harcerze z andrychowskiej chorągwi ZHP, instytucje samorządowe i lokalne stowarzyszenia.

 

Do pobrania:

Oświadczenie

Regulamin 2017

W kwestii szczegółów proszę o kontakt z Wydziałem Turystyki, Sportu i Kultury przy ul. Rynek 27 w Andrychowie, tel. 33 842 99 35/36.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji .....

Zamknij