Gmina Andrychów informuje, że wniosek w sprawie dofinansowania zadania nieinwestycyjnego pn. „Pielęgnacja drzew uznanych za pomniki przyrody” został w dniu 4 maja 2023 r. rozpatrzony pozytywnie na posiedzeniu Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (Uchwała Nr 2225-2023 Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie z dnia 4 maja 2023 roku).
Zgodnie z Umową Dotacji Nr D/224/23/29 sporządzoną w dniu 29 czerwca 2023 roku w/w Zadanie współfinansowane będzie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Koszt kwalifikowany zadania : 12 528,00 zł.
Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Krakowie : 3 758,40 zł, co stanowi do 30% kosztów kwalifikowanych Zadania
W ramach Zadania zostaną przeprowadzone zabiegi na 3 pomnikach przyrody w następującym zakresie:
- Lipa drobnolistna, obw. 695 cm, Targanice, ul. Beskidzka 130/dz. nr 1391/1, cięcia sanitarne (usunięcie: posuszu i połamanych, zawieszonych w koronie gałęzi, ok. 5% posuszu drobnego i średniego; próchniejących tylców po odłamanych gałęziach i konarach; samosiewu jarząbu z rozwidlenia korony) oraz demontaż 3 szt. wiązań statycznych istniejących w koronie drzewa i instalacja do 5 szt. wiązań elastycznych z amortyzacją.
- Lipa drobnolistna, obw. 600 cm, Andrychów, ul. Szewska 54/dz. nr 370/8, cięcia sanitarne (usunięcie: posuszu i połamanych, zawieszonych w koronie gałęzi, ok. 15% posuszu drobnego, średniego i grubego; próchniejących tylców po odłamanych gałęziach i konarach; samosiewów i odrostów lipy rosnących wokół pnia drzewa) oraz instalacja do 3 szt. wiązań elastycznych z amortyzacją.
Klon jawor , obw. 312 cm, Targanice (w sąsiedztwie leśniczówki) /oddz. 129h, cięcia sanitarne (usunięcie: posuszu i połamanych, zawieszonych w koronie gałęzi, ok. 8% posusz drobnego, średniego i grubego; próchniejących tylców po odłamanych gałęziach i konarach, ok. 9 szt.) oraz instalacja do 2 szt. wiązań elastycznych z amortyzacją.

